Град Скопје: Коловозите целосно чисти, се дорасчистуваат тротоарите и велопатеките


3 копии

Коловозите на булеварите и магистралните улици кои се во надлежност на Град Скопје се целосно расчистени, а на терен интензивно се работи на чистење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 11. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Граѓаните да ги дислоцираат возилата и да го исчистат снегот пред нивните објекти, апелираат од ЈП „Охридски комуналец“. – ...
| | веќе видена | слични

Глоба во износ од 4 000 евра во денарска противвредност ќе му се изрече за прекршок на правно лице ако не обезбеди редовно и квалитетно одржување на јавната ...
| | веќе видена | слични

Обезбеден е пристап до сите села во руралниот дел од општината. Изминатата ноќ интензивно се расчистуваше на подрачјето на Орман, Никиштани, Кучково и Волково. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Екипите на зимската служба на Град Скопје продолжуваат со интензивните активности за расчистување на снегот по обилните врнежи, известуваат од таму. ...
| | веќе видена | слични

Со страв и огромна внимателност граѓаните се вижат по замрзнатите тротоари и пешачки патеки кои веќе цела седмица им создаваат проблеми. Повеќето се ...
| | веќе видена | слични

Во Законот за јавна чистота се пропишува дека општините, општините во Градот Скопје и Градот Скопје се должни да го исчистат снегот од јавните површини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје: Коловозите целосно чисти, се дорасчистуваат тротоарите и велопатеките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: