ОХРИЃАНЕЦОТ КОЈ ЕЖИ СО НЕГОВИОТ ГЛАС: Ристе Ристески одлично ја испеа „Полско цвеќе“ од Тоше Проески (ВИДЕО)

Слушнете го Македонецот кој е голем фаворит во „Ѕвездите на Гранд“ Еден од најголемите фаворити во „Ѕвездите на Гранд“, охриѓанецот Ристе Ристески во саботата собра уште повеќе фанови откако имаше брилијантен настап и со двете песни. Ристе за прва песна ја одбра преубавата балада „Полско цвеќе“ на Тоше Проески. Еве како изгледаше тоа во изведба на нашиот натпреварувач, кој со сигурност ќе ве наежи кога го слушате како пее. Како втора песна тој се одлучи за побрза варијанта. „Лоша“ од Џенан Лончаревиќ одлично му легна . #RisteRisteski - Losha (Dzenan Loncarevic) #zvezdegranda 10.06.2017 A post shared by Riste Risteski
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 306 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, рече дека во Парламентот започнува исклучиво критична расправа за националното прашање, а сите пратеници за ...
сите 204 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 187 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, по интервенција на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОХРИЃАНЕЦОТ КОЈ ЕЖИ СО НЕГОВИОТ ГЛАС: Ристе Ристески одлично ја испеа „Полско цвеќе“ од Тоше Проески (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: