Охридскиот градоначалник го отвори семинарот за планирање на развојот на единиците на локалната самоуправа

4 копии

Градоначалникот Стојаноски, денеска го отвори меѓународниот семинар за планирање на развојот на единиците на локалната самоуправа и управување со општинскиот ...
| | веќе видена | слични

Во организација на германската политичка фондација „Ханс Зајдел“, Бугарската асоцијација на општинските службеници и Меѓународната фондација „Балкан Нет“ од ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 26 до 28 март, во просториите на Факултетот за музичка уметност, ФМУ-Скопје, се одржа семинар воден од тројца професори – Ирина Карамарковиќ – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зошто се разликуваат позициите на премиерот Заев за „Монструм“ пред да седне во владејачката фотелја заедно со Ахмети и денес? Контрадикторните изјави на ...
сите 204 | | | веќе видена

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали омразата кон жените била мотив на напаѓачот со комбе? На тоа упатува не само изборот на жртвите, туку и неговите изјави на социјалните мрежи пред да го ...
сите 88 | | | веќе видена

Охридските еколози од Грашница се против изградба на регионална депонија во Дебрца или на било која друга локација. Нивниот предлог е да се продолжи со веќе ...
сите 53 | | | веќе видена

„Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба новото триаголниче", пишува на фејсбук страната „Штипски Актуелности", а се работи за ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридскиот градоначалник го отвори семинарот за планирање на развојот на единиците на локалната самоуправа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: