Второ издание на спортско-рекреативната манифестација „Охрид трчаТ 2018“


3 копии

По вторпат денеска ќе се одржи манифестација „Охрид трчаТ 2018“, на која повеќе од илјада учесници ќе трчаат во три дисциплини. Натпреварувачкиот дел е трката ...
| | веќе видена | слични

Победникот на трката на 10 километри на атлетскиот митинг Охрид ТрчаТ 2018 Оливера Јевтиќ од Србија, е дисквалификувана поради значително кршење на ...
| | веќе видена | слични

Андријана Поп Арсова е победи на трката на 10 километри во Охрид, откако организаторот ја дисквалификува српската репрезентативка Оливера Јевтиќ. Како што ...
| | веќе видена | слични

Голем број локални, но и други компании го поддржаа второто издание на атлетската манифестација „Охрид ТрчаТ“ покажувајќи сенс, но и голема општествена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Големата спортско рекреативна манифестација ,,Охрид трчат” која годинава се организира по втор пат, ги растрча не само охриѓани туку и бројните љубители на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Второ издание на спортско-рекреативната манифестација „Охрид трчаТ 2018“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: