Владата има ветер во грб од УНЕСКО, но има ли и време за резултати за Охрид?


Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
| | веќе видена | слични

Нема поголемо лицемерие од она ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид, после се она што му го направи на градот и Охридскиот регион, реагира СДСМ на изјавата на Ане ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата е подготвена да ѝ помогне на Општина Охрид во справувањето со дивоградбите на нејзината територија и ќе го стори тоа веднаш штом охридската локална ...
| | веќе видена | слични

Охрид и езерото се едни од ретките природни богатства по кои не препознаваат во светот, но за жал, институциите во континуитет со години наназад најнеодговорно ...
| | веќе видена | слични

Ќе му помогне ли новиот закон за зачување на природното и културно наследство на охридскиот градоначалник да се справи со дивоградбите? Во очи на негово ...
| | веќе видена | слични

Во 19 те точки кои се нотирани од страна на Унеско за Охрид да не биде ставен на листата загрозени подрачја заштитени под Унеско, градот Охрид и државата ќе ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 9. јули 2019 (ИНПРЕС) – Општина Охрид не е сама во борбата за задржување на градот како светско културно наследство. Во целата приказна е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не е работа на Собранието или Владата да одредуваат прв човек на новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција што треба да го наследи СЈО, ...
сите 164 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 140 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена и децата летува на островот Корчула во Хрватска. Српскиот тенисер веќе објави неколку слики и видеа ...
сите 158 | | | веќе видена

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата има ветер во грб од УНЕСКО, но има ли и време за резултати за Охрид?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: