Во Охрид регионална школа за човекови права и помирување на Хелсиншкиот комитет


4 копии

Хелсиншкиот комитет за човекови права во Охрид ја одржува третата по ред Регионална школа за човекови права и помирување „Предизвикај го минатото – Реагирај за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во Охрид започна третата по ред регионална школа за човекови права и помирување „Предизвикај го минатото – Реагирај за иднината“ со 30 учесници од ...
| | веќе видена | слични

Доследното спроведување на Законот, изборот на независни експерти од областа како комисионери, гарантирање на соодветен буџет за работа се само дел од ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија се уште се дискриминира на различни основи. Надлежните не казнуваат – за осум години ниту еднаш не повеле постапка по службена должност против ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за антидискриминација одлучувала селективно по претставките кои биле поднесени од граѓани или невладини организации – покажува Извештајот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Мрежата за заштита од дискриминација го промовираше извештајот за имплементацијата на Законот за спречување и заштита од дискриминација 2011-2018. Целта на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Мрежата за заштита од дискриминација денеска ќе го промовира Извештајот за имплементацијата на Законот за спречување и заштита од дискриминација (2011-2018). ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес-конференција соопшти дека денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот ...
сите 482 | | | веќе видена

Oбвинитeлcтвoто во предиcтpaга ги поседувало снимките кои излегоа во јавноста за случајот „Рекет“, а дали тие ќе се користат како дoказ ќе одлучува Сyдcкиот ...
сите 131 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 189 | | | веќе видена

Нашиот состанок закажан за две недели, ќе го одложам за некое друго време, напиша претседателот на Твитер Претседателот на САД Доналд Трамп ја откажа ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид регионална школа за човекови права и помирување на Хелсиншкиот комитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: