Во Охрид формирано здружение за заштита на правата на трговцитe

2 копии

Охрид, 13. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Во Охрид се формира првото здружение за заштита на правата на трговците. На иницијатива на педесетина дуканџии од градот, од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот за името со Грција е компромис, со кој и ние и нашите грчки пријатели настојувавме низ сите овие месеци да го зачуваме тоа што ни е најбитно. Ние од ...
сите 126 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Канцеларијата за услуги на проекти на Обединетите нации (УНОПС) предводена од заменичката на генералниот ...
сите 33 | | | веќе видена

На почетокот беше независноста, а по неа дојде и спорот за името со соседната Грција. Така дојде и до забраната за зборот „Македонија“. Стојалиштето на нашиот ...
сите 31 | | | веќе видена

Скопје, 17 јуни 2018 СДСМ им честита на македонските граѓани. Македонија се издигна над политките на изолација и поделби, идентитетот е загарантиран, ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид формирано здружение за заштита на правата на трговцитe

Од:
До кого (е-маил):
Порака: