Во Охрид денес променливо облачно време со услови за слаб снег


Скопјани му се израдуваа на снегот. Забава, правење снешковци ваква беше вчера сликата во Градскиот парк. Метеролозите најавуваат дека времето денеска ќе биде ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Времето денеска ќе биде облачно, со слаб до умерен ветер. Перетпладне ќе има зголемена облачност во поголемиот дел од земјата и во западните делови можна е ...
| | веќе видена | слични
15 копии
19 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по завршувањето на седницата за уставни промени изјавил дека нема друга алтернатива освен ЕУ и НАТО. ...
сите 144 | | | веќе видена

Повеќе стотици демонстранти, инспирирани од француските „жолти елеци“, протестираа во Лондон против владината програма за штедење, која тешко ги погоди ...
сите 166 | | | веќе видена

Трамп од Белата куќа предупреди на можноста за многу подолг застој, за што ги обвинува демократите, кои одбиваат да го поддржат предлогот за финансирање на ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска до 10:00 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се хоспитализирани уште две ...
сите 177 | | | веќе видена

Студот и снегот однесоа уште една жртва во Албанија. Станува збор за 53-годишен жител на селото Горно Селце, кој е пронајден замрзнат во местото Проптиште кај ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид денес променливо облачно време со услови за слаб снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: