Снежна идила на Шапка

2 копии

Поради падот на температурите на воздухот на планинските места во текот на ноќта имаше и поинтензивни снежни врнежи, па така на скијачкиот центар Попова Шапка ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Времето денеска во целата земја ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни со грмежи во форма на невреме. Максималните ...
| | веќе видена | слични

Синоптичарите за денеска прогнозираат облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд. Како што соопштуваат од Хидрометеоролошкиот завод, на места, особено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 311 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снежна идила на Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: