И Реал се вклучи во трката по Неимар

Бразилскиот фудбалски вундеркинд Неимар котира како најдобар млад играч во светот Во Сантос веќе ги одбија понудите на Челзи и на Барселона кои достигнуваа и до 30 милиони фунти Но сега во трката се вклучи и Реал, веројатно со поголема цифра. Агентот на Неимар Вагнер Рибеиро за медиумите изјави дека не доаѓа во предвид Неимар ова лето да го напушти Бразил, но остави отворен простор за преговори додавајќи дека во фудбалот сепак се’ е можно.
| | веќе видена | слични

Менаџерот на бразилскиот репрезентативец, Нејмар, Вагнер Рибеиро, потврди дека за неговиот клиент има огромен интерес меѓу клубовите во Европа и дека тој може да го напушти Сантос само доколку се плати обештетување од 46 милиони евра. Тој истакна дека Нејмар е извонреден фудбалер и дека тој е ѕвездата чие време доаѓа и наскоро ќе има шанса да ги покаже своите квалитети на терените во Европа. Покрај Челзи и Реал Мадрид за младиот Бразилец, заинтересирана е и Барселона, но се шпекулира дека во трката ќе се вклучат уште Интер и Милан. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 191 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Реал се вклучи во трката по Неимар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: