Ограбна црква во село Дрслајца

2 копии
10 копии

Ситни црковни предмети и околу 1.500 денари биле одземени од црквата „Света Недела“ во струшкото село Драслајца.Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии
2 копии

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 216 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограбна црква во село Дрслајца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: