Две кражби во куќи во гостиварско додека домаќините спиеле

5 копии

Вешти крадци, во две одвоени тешки кражби во селото Врапчиште, однеле пари, накит и други скапоцености, чија вредност надминува еден милион денари. Карактеристично за кражбите е дека се извршени во период кога домаќините спиеле, информираат од СВР Тетово. Според Марјан Јосифоски, портпаролот на СВР Тетово, првата кражба која ја пријавил Е.Ј. (70) се случила во домот на зетот М.С. (51), вчера во перидот од 1 до 7 часот. – Крадците, најверојатно влегле преку незаклучена балконска врата на приземјето и од две спални соби во кои спиеле домашните одзеле неколку парчиња накит, два часовника и 50 швајцарски франци со вредност од над 420.000 денари, вели Јосифоски. Во втората кражба, која се случила речиси во истиот период, провалници со кршење на цилиндер брава на влезна врата, влегле во домот на Б.А. (40), додека членовите на семејството спиеле. По пребарувањето, крадците заминале со плен кој се состоел од накит, 650 евра и 20 франци, со вредност од 600.000 денари. Годинава, во полошкиот регион регистрирани се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Марјан Јосифоски, портпаролот на СВР Тетово, првата кражба која ја пријавил Е.Ј. (70) се случила во домот на зетот М.С. (51), вчера во перидот од 1 до 7 часот. - Крадците, најверојатно влегле преку незаклучена балконска врата на приземјето и од две спални соби во кои спиеле домашните одзеле неколку парчиња накит, два часовника и 50 швајцарски франци со вредност од над 420.000 денари, вели Јосифоски. Во втората кражба, која се случила речиси во истиот период, провалници со кршење на цилиндер брава на влезна врата, влегле во домот на Б.А. (40), додека членовите на семејството спиеле. По пребарувањето, крадците заминале со плен кој се состоел од накит, 650 евра и 20 франци, со вредност од 600.000 денари. Годинава, во полошкиот регион регистрирани се неколку вакви случаи, во кои домаќините за време на кражбите се дома и спијат, без да ги забележат провалниците. 
| | веќе видена | слични

Во две одвоени кражби во куќи во Врапчиште се украдени накит, пари и други скапоцени предмети во вредност од над милион денари. Крадците влегле и во спалните соби во кои буквално спиеле домаќините Пари, накит и други скапоцености чија вредност надминува над милион денари се украдени во две одвоени кражби во селото Врапчиште. Карактеристично за кражбите е дека се извршени во период кога домаќините спиеле, информираат од СВР-Тетово. Според Марјан Јосифоски, портпаролот на СВР-Тетово, првата кражба што ја пријавил Е.Ј. (70) се случила во домот на зетот М.С. (51), вчера во периодот од 1 до 7 часот. - Крадците најверојатно влегле преку незаклучена балконска врата на приземјето и од две спални соби во кои спиеле домашните одзеле неколку парчиња накит, два часовника и 50 швајцарски франци со вредност од над 420.000 денари - вели Јосифоски. Во втората кражба, која се случила речиси во истиот период, провалници кршејќи ја цилиндар-бравата на влезната врата, влегле во домот на Б.А.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две кражби во куќи во гостиварско додека домаќините спиеле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: