Ограбена бензинска пумпа

Двајца разбојници вооружени со пиштол ограбиле бензинска пумпа на „Макпетрол“ и го украле прометот, вчера ноќта, во Скопје. Според полицијата, разбојништвото било извршено околу 4 часот, во бензинската на „Макпетрол“ во близина на Сајмиште. Двајца разбојници, кои биле маскирани со капи преку главите и вооружени со пиштоли влегле во бензинската, во која биле двајца вработени. Разбојниците го впериле оружјето во вработените и им се заканиле дека ќе пукаат во нив ако не им ги дадат парите. Потоа разбојниците од касата одзеле неутврдена сума пари и избегале. Полицијата извршила увид и ги бара разбојниците.
| | веќе видена | слични
6 копии

Триесетина минути пред полноќ, синоќа на партизанска се одвивала вооружена драма. Криминалната драма почнала кога во аптека на Еурофарм, непознато лице со закана со пиштол извршило разбојништво и од вработените одзело сума на пари од околу 37.300 денари по што го напуштило местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
4 копии

На 11.06.2017 година околу 05,40 часот во ЕИК-Скопје, М.С.Т. пријавила дека на бул. „Св.Климент Охридски“, две непознати лица со закана со нож и извршиле разбојништво при што од чанта и одзеле сума на пари од околу 180.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични

На 10.06.2017 година околу 23,30 часот во ЕИК-Скопје пријавено било дека околу 21,10 часот на бул.„Партизански Одреди“ поточно во аптека „Еурофарм“, непознато лице со закана со пиштол извршило разбојништво и од вработените одзело сума на пари од околу 37.300 денари по што го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични

Синоќа пред полноќ била ограбена аптеката Еурофарм која се наоѓа на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје. Синоќа пред полноќ била ограбена аптеката Еурофарм која се наоѓа на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје. Разбојникот влегол во објектот и на вработените им се заканил со пиштол по што тие му го предале дневниот промет од 37.300 денари. Откако ги собрал парите побегнал во непознат правец. Полицијата работи на расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Едно разбојништво месечно е црниот биланс на двете спортски обложувачници на булеварот Никола Kарев или популарната пластичарска улица во Скопје. Брзата сообраќајница и слабата заштита на објектите се предизвик за арамиите, кои кога ќе ја испразнат касата, имаат можност да избираат дали да заминат кон излезот од градот или да се изгубат во некоја од многуте споредни улички, кои водат и до Kалето и Бит-пазар, но и до Чаир и Шуто Оризари. Среќна околност е што во ниту еден од грабежите нема повредени, обложувачниците ги имаат осигурено парите, а откриени се само некои од ограбувачите. Последното разбојништво се случило минатата недела во 13.30 часот. Kако што соопшти МВР, непознатиот напаѓач со качулка на главата и со пиштол во рацете влегол во објектот. - На вработената ~ се заканил дека ќе ја убие доколку не соработува и не му ги даде парите од прометот. Со пленот побегнал во непознат правец - велат од полицијата, без да соопштат за колкава сума станува збор, како и името на обложувачницата. На булеварот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ограбена е жена на бул. „Св. Климент Охридски“ во Скопје од две непознати лица кои со закана со нож од чантата и одзеле околу 180.000 денари, информира денеска Министерството за внтарешни работи во дневниот Билтен. М.С.Т изутрина во 5.40 часот во ЕИК Скопје пријавила дека на бул. „Св.Климент Охридски“ во Скопје две непознати лица со закана со нож и извршиле разбојништво при што од чанта и одзеле околу 180.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

На булеварот „Св.Климент Охридски“ две засега непознати лица под закана со нож ограбиле жена за приближно три илјади евра. Двете непознати лица со закана со нож од чантата ѝ одзеле околу 180.000 денари, информираше во недеалта Министерството за внатрешни работи во дневниот Билтен. Жената идентификувана како М.С.Т изутрината во 5,40 часот во ЕИК Скопје пријавила дека на булеварот „Св.Климент Охридски“ во била ограбена од две за нае непознати лица коишто ѝ се заканиел со нож и ја ограбиле за споменатата сума. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот, соопштија од МВР.
| | веќе видена | слични

При  грабежот разбојникот заканувајќи им се на вработените со пиштол одзел 37.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 05 часот и 40 минути во ЕИК-Скопје, М.С.Т. пријавила дека на булеварот „Св.Климент Охридски“, две непознати лица со закана со нож и извршиле разбојништво. Полицијата денеска информира дека од чанта и одзеле сума на пари од околу 180.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 259 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограбена бензинска пумпа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: