Кражба од милион денари во „Машино Експорт“

Тешка кражба се случила веечрта меѓиу четвртокот и петокот (09/10 јуни) година во времето од 17,00 до 10,30 часот на бул.„Александар Македонски“ во работилницата „Машино Експорт“ О Од работилницата биле одземени три апарати за заварување, три шмитшајмни, три апарати за заварување, 100 монологни глодала, тврди парчиња за обработка на метал, 20 држачи за плочи, 60 стругарски ножеви, три котури жица за варење, два комплета гарнитура гедори и електрична рамнилица за дрво. Причинетата материјална штета изнесува околу 1.000.000 денари. Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР-Скопје и во тек се мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Апарати за заварување, глодала и друг алат биле украдени завчера од работилница во скопската населба Гази Баба. Според полицијата во саботата во полициската станица Гази Баба било пријавено дека вечерта во времето од 17 до 10.30 часот на булеварот Александар Македонски" во работилницата Машино експорт" била извршена тешка кражба, при што биле одземени три апарати за заварување, три брусилки, 100 монологни глодала, тврди парчиња за обработка на метал, 20 држачи за плочи, 60 стругарски ножеви, три котури жица за варење, два комплета гарнитура гедори и електрична рамнилица за дрво, со што била причинета материјална штета од околу 1.000.000 денари. Тешката кражба, според полицијата, била извршена на тој начин што арамијата со погоден предмет делувал на влезната врата, влегол внатре, ги зел наведените предмети и заминал во непознат правец. Увид на местото на настанот извршила увидна полициска екипа по што е работи на пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Скопје - На 10.06.2011 година, во ПС-Гази Баба е пријавено дека на 09/10.06.2011 година во времето од 17,00 до 10,30 часот на бул.„Александар Македонски“ во работилницата „Машино Експорт“, била извршена тешка кражба при што се одземени три апарати за заварување, три шмитшајмни, три апарати за заварување, 100 монологни глодала, тврди парчиња за обработка на метал, 20 држачи за плочи, 60 стругарски ножеви, три котури жица за варење, два комплета гарнитура гедори и електрична рамнилица за дрво, со што е причинета материјална штета од околу 1.000.000 денари. Тешката кражба е извршена на тој начин што сторителот со погоден предмет делувал на влезната врата, влегол внатре, ги зел наведените предмети и заминал во непознат правец. Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР-Скопје и во тек се мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кражба од милион денари во „Машино Експорт“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: