Кражба од милион денари во „Машино Експорт“

Тешка кражба се случила веечрта меѓиу четвртокот и петокот (09/10 јуни) година во времето од 17,00 до 10,30 часот на бул.„Александар Македонски“ во работилницата „Машино Експорт“ О Од работилницата биле одземени три апарати за заварување, три шмитшајмни, три апарати за заварување, 100 монологни глодала, тврди парчиња за обработка на метал, 20 држачи за плочи, 60 стругарски ножеви, три котури жица за варење, два комплета гарнитура гедори и електрична рамнилица за дрво. Причинетата материјална штета изнесува околу 1.000.000 денари. Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР-Скопје и во тек се мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Апарати за заварување, глодала и друг алат биле украдени завчера од работилница во скопската населба Гази Баба. Според полицијата во саботата во полициската станица Гази Баба било пријавено дека вечерта во времето од 17 до 10.30 часот на булеварот Александар Македонски" во работилницата Машино експорт" била извршена тешка кражба, при што биле одземени три апарати за заварување, три брусилки, 100 монологни глодала, тврди парчиња за обработка на метал, 20 држачи за плочи, 60 стругарски ножеви, три котури жица за варење, два комплета гарнитура гедори и електрична рамнилица за дрво, со што била причинета материјална штета од околу 1.000.000 денари. Тешката кражба, според полицијата, била извршена на тој начин што арамијата со погоден предмет делувал на влезната врата, влегол внатре, ги зел наведените предмети и заминал во непознат правец. Увид на местото на настанот извршила увидна полициска екипа по што е работи на пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Скопје - На 10.06.2011 година, во ПС-Гази Баба е пријавено дека на 09/10.06.2011 година во времето од 17,00 до 10,30 часот на бул.„Александар Македонски“ во работилницата „Машино Експорт“, била извршена тешка кражба при што се одземени три апарати за заварување, три шмитшајмни, три апарати за заварување, 100 монологни глодала, тврди парчиња за обработка на метал, 20 држачи за плочи, 60 стругарски ножеви, три котури жица за варење, два комплета гарнитура гедори и електрична рамнилица за дрво, со што е причинета материјална штета од околу 1.000.000 денари. Тешката кражба е извршена на тој начин што сторителот со погоден предмет делувал на влезната врата, влегол внатре, ги зел наведените предмети и заминал во непознат правец. Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР-Скопје и во тек се мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 116 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 78 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кражба од милион денари во „Машино Експорт“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: