Огнометни коктели

Откако Кинезите го измислија огнометот луѓето се потудија да најдат причина како да го искористат на подобар начин и за подобри цели. Но прашањето е која е причината огнометот да се користи за прослави? Според магазинот Fireworks , огнометот се користел за бркање на злите духови за време на прославите. Причина за ова е тоа што тие предизвикуваат бука. Црвената боја која најчесто се користи исто така е дел од магијата која треба да се погрижи злите духови да бидат истерани, бидејки според некои легенди тие се плашеле од црвената боја. Но еве некои рецепти за огнометни коктели за кои нетреба да чекате да дојде нова година или некој друг празник или прослава која е проследена со огномет. Roman Candle Состојки: 4 дози Korbel Brut Шампањ 1 доза Tuaca Ликер Суви малини Опис: Ставете ги шампањот и ликерот во висока чаша и декорирајте со сувите малини. Поради меурчињата од шампањот малините постојано ке паѓаат и ке се креваат во чашата. Тип на чаша: Чаша за шампањ Sparkler ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 224 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена

Грција, Словенија и Албанија се единствените три држави, од вкупно 29-те земји-членки на НАТО, кои досега го ратификуваа во националните парламенти Пристапниот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огнометни коктели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: