Најдобри секс позиции во текот на бременоста

Само поради тоа што сте бремени не значи дека треба да заборавите на интимните моменти со вашиот партнер. Овие неколку секс позиции се идеални за бремените жени! Позиција лажица Оваа позиција е одлична за кој било период од бременоста, па дури и кога сакате да останете бремени. Вашиот стомак е надвор од игра, а на вашиот партнер му е овозможено длабоко да пенетрира во вас. Во исто време, вие и вашиот партнер ќе чувствувате поврзаност и ќе бидете свесни за вашите тела. Тој дури може да ја стави раката на вашите гради, со што интимноста и сексот ќе се совпаднат. Позиција ножици Како што кажува името, потребно е да направите позиција во форма на ножици, односно вашата горна нога да ја ставите преку колкот на партнерот, со цел да добиете ефект на ножици. Вашиот партнер ќе може нежно да ги држи вашите колкови, со што оваа позиција е лесна во текот на бременоста. На почетокот можеби ќе ви биде потребно време додека се навикнете, но потоа вистински ќе уживате. Мисионерска со перници Можеби ќе ви биде непријатно да ...
| | веќе видена | слични

Никогаш не е доцна да промените нешто во сексуалниот однос со цел малку да го зачините. Па, доколку сакате да испробате нешто ново со вашиот партнер, тогаш ви препорачуваме огнена поза која можете да ја практикувате каде било во вашиот дом. Седнете на пулт или стол и вашиот партнер нека стои завртен кон вас. Неговите нозе треба да бидат нежно свиткани и разделени. Ставете ги рацете на неговите рамена, а тој нека ги постави своите раце на долниот дел од вашиот грб. Лесно подигнете ја десната нога и потпрете ја на неговото лево рамо, а потоа подигнете ја и левата нога и потпрете ја неговото десно рамо. Зошто ќе ви се допадне оваа поза? Поголемиот дел од мажите не се толку флексибилни и мислат дека виткањето на колената е Олимписки зафат, па токму затоа и во нивните очи ќе изгледате како секс божица.
| | веќе видена | слични

Имате секс со својот партнер и гледате колку се труди да ви причини задоволство, но од некоја причина никако не можете да го постигнете големото O. Без разлика дали сте уморни, не сте опуштени или пак едноставно тој не ве дразни на вистинското место, колку и да се трудите не ви поаѓа од рака. Гледајќи го колку е внесен во сексот, си помислувате да го направите она што го прават многу жени – лажирање оргазам. Зошто да не? Кога веќе дава сè од себе... Сепак, ако во иднина сакате да имате односи за паметење, лажниот оргазам е многу погрешна тактика. Сакајќи да не го повредите егото на партнерот, многу е веројатно дека ќе се скратите од сопственото уживање и тоа повеќе од што можете да претпоставите. Истражувањата на оваа тема покажуваат дека лажирањето на оргазмот во суштина не во оди во прилог бидејќи на тој начин му испраќате погрешна порака на партнерот во врска со тоа што ве возбудува, а што не. Па додека тој се „труди“, а вие давате позитивна оцена и покрај тоа што знаете дека не сте задоволени, му ...
| | веќе видена | слични

Интезивната и длабоката пенетрација е подеднакво корисна за мажите и за жените. Ова се позите кои ќе ви овозможат да имате посилен однос во кој ќе уживате. ПЕГЛАЊЕ Оваа поза се извршува така што жената легнува на стомакот и ги раширува нозете што повеќе може. Испод колковите ставате јастук, бидејќи така подигнатите колкови го намалуваат аголот на пенетрација и вашата G-точка ќе стимулира. БИТИЛАСНА Тоа е поза од јога. Направете го тоа на следниот начин. Навалете се на колената, потпрете се цврсто на вашите раце, нешто како кучешко одење. Задниот дел треба да биде исправен со подот, да се подигне карлицата. Ако се нишате кон партнерот ќе имате одличен ефект, а можете под одреден агол малце да се подкренете кон плафонот. ШКОЛКА Лежете на грб, подпрени на едната нога другата снажно под прав агол дигнете ја во вис. Подпрете се на неговиот дел од телото со таа нога. Додека водите љубов на оваа поза он може да најде делови на телото за кои не сте знаеле дека постојат, а и клиторисот е достапен за дополнителна ...
| | веќе видена | слични

Пет познати научници, истражувачи и иноватори за „Космопилитен“ ја откриваат својата револуционерна работа за да им помогнат на жените да го подобрат сексуалниот живот. Доктор за оргазам Бери Комисарук, невролог и професор за психологија на американскиот универзитет „Руџерс“, советува за подобар оргазам ги советуваат мажите, да се фокусираат на сите ерогени точки на женското тело одеднаш. Според него стимулацијата на клиторисот, вагината и брадавиците предизвикуваат реакција кај различни делови на мозокот, затоа со стимулација одеданаш сексуалното доживување е посилно. Експерт за безбедно уживање Бетани Лонг Холт, главен истражувач на Институтот за јавно здравје во Фолсом, Калифорнија, советува да превземете целосна контрола врз вашиот сексуален живот. Според неа користењето заштита ги ослободува жените при сексуалниот однос и на тој начин се поопуштени без преголема загриженост за несакана бременост или сексуално прен осливи инфекции. Експерт за либидо Адриан Тутин, директор на Клиничкиот ...
| | веќе видена | слични

Сексот е едно од најголемите задоволства, па затоа никогаш не треба да го занемарувате. Кога сте во долга врска, може да се случи да дојдете до момент во кој ќе почувствувате дека сте пробале сè и дека повеќе ништо не може да ви ја врати возбудата. Но, ако имате желба за експериментирање и ако сте подготвени да го зачините вашиот сексуален живот, тогаш ништо нема да може да ја изгасне страста под чаршафите (и не само таму). Нема подобро време за секс и за обновување на сексуалната интимност од летниот одмор. Сакате повеќе возбуда? Еве неколку предлози: Секс на одмор Ах... лето, плажа, врз вас минимум облека, коктели, релаксација. Нема подобро време за секс и за обновување на сексуалната интимност од одморот. Кога сте на одмор, грижите ги оставате зад себе, па затоа сте поподготвени да пробате нешто ново, нешто што не би до направиле дома. Флертувајте отворено во ресторан, имајте секс на плажа, секс во колата, секс под туш. Целото време е ваше, затоа искористете го разумно. Див брз секс Долгите ноќи во ...
| | веќе видена | слични

Откриена поза со врвен оргазам... Секс позата „снежен ангел“ е голем предизвик во креветот. Многу е интимна, дива, еротска и потешка за изведба. Оваа е добра особено за жените, затоа што го држат задникот на партнерот под контрола. Жената прво легнува на грб, а потоа мажот легнува врз неа со стомакот, обратно свртен со нозете кон неа, слично како со 69 позата. Таа ги подигнува нозете и ги става врз грбот на мажот, при што овозможува постигнување на врвот за жените, затоа што се струга клиторисниот дел на жените. Не сме сигурни само колку е добра за мажите.
| | веќе видена | слични
2 копии

Првенствено, пристапете на проблемот со ладна глава и без паника Колку сексуалниот живот моментално ве прави незадоволни, верувајте не сте единствени бидејќи многу парови во бракот ги мачи истата работа. Сексуалниот терапевт, др. Стефан Снајдер, авторот на книгата „Live Worth Making: How to Have Ridiculously Great Sex in a Long-Lasting Relationship“, тврди дека сексуалната желба никогаш нема да биде слична на онаа која сте ја искусиле во тинејџерските денови или раните дваесетти кога сте биле физички заљубени, но тоа е во ред. Со годините се менуваме како личности, ни се менуваат потребите и желбите и тоа е нормално дека ништо не може да биде исто како порано. И не треба бидејќи може да ви биде и подобро. Еве како според Снајдер да имате одличен секс во бракот ако проблем ви претставува ниското либидо. 1. Не паничете Сечие либидо има свој ритам, па осцилациите се сосема нормални. Др. Снајдер вели дека не можеме да очекуваме секогаш да ни се даде секс како по распоред. Може да се јават разни причини зошто ...
| | веќе видена | слични

Престанете да ја обвинувате позицијата на месецот, хороскопот или пак нешто друго. Ова се работи кои ги убиваат сексуалните вибрации во собата, а никогаш не би помислиле на тоа… Овие работи би требало да ги промените за повторно да уживате во магиите на сексот. Телефон Доколку сте обземени од вашиот телефон, тогаш е јасно зошто немате сексуален живот. Не му се посветувате на партнерот и не му придавате значење и внимание. Се` што треба да направите е да го одложите одговарањето на пораки и мејлови за подоцна. Телевизија Сакате да гледате телевизија со партнерот, но секогаш ви се приспива после кратко време. Истражувањата кажуваат дека паровите кои немаат телевизор во собата имаат повеќе секс. Исклучете ги вашите екрани и уживајте во магијата која следува. Боја на ѕидовите Во истражувањето во кое учествувале повеќе од 2000 луѓе се наведува дека собата со сиви ѕидови е најголем убиец на сексот, дека паровите кои престојуваат во таква соба речиси и немаат секс. Од друга страна, собите кои се обоени во виолетови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 132 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 249 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 294 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобри секс позиции во текот на бременоста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: