Огласите од транспорт и државни патишта се за продолжување на договорите - опозицијата обвинува, со нив власта купува гласови


Со големиот број на огласи за вработување во државните институции не се трупа администрацијата со партиски кадри, се правдаат надлежните. Директорот Китанов ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Новите вработувања во владиниот Секретаријат за европски прашања (СЕП), за кои е објавен оглас, се кадровско екипирање за преговорите за членство во Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Новогодишно се полни јавната администрација, иако сегашната власт во миговите додека беше во опозиција, обвинуваше за пренатрупаност во државните органи, за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов во своето гостување во 1ТВ соопшти дека се има сериозен проблем, општ не во Македонија не само во Градот Скопје, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 604 | | | веќе видена

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огласите од транспорт и државни патишта се за продолжување на договорите - опозицијата обвинува, со нив власта купува гласови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: