Монструмот од Флорида напаѓал и претходно - снимка открива какви намери имал кон учениците


3 копии

Американската телевизија Канал 10 објавила видео каде се гледа осомничениот за масакрот во Флорида, Николас Круз како напаѓа ученици од истото училиште. Американската телевизија Канал 10 објавила видео каде се гледа осомничениот за масакрот во Флорида, Николас Круз како напаѓа ученици од истото училиште.Станува збор за „Маџори Стоунмен Даглас“ средното училиште во Паркленд, а сѐ се случило во 2016 година.Најмалку 17 лица беа убиени во гимназијата во Флорида, во нападот на 19-годишниот поранешен ученик на тоа училиште, што е според официјалниот биланс еден од најлошите вооружени напади во САД во последните 25 години.Осомничениот на друштвените мрежи објавувал пораки со „загрижувачка содржина“.Погледнете го видеото направено со камера од мобилен телефон, каде Николас Круз (облечен во бела маица) ги напаѓа своите соученици:
| | веќе видена | слични
2 копии

Скот Питерсон, заменик шериф кој не реагирал на време кога се случил масакрот во средното училиште во Флорида, кога Никола Круз уби 17 лица сака да ја одбрани ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американските медиуми објавија фотографија од полицискиот службеник кој не преземал никаква акција за време на нападот во средното училиште во Флорида, во кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
9 копии

- Полицаецот чувар Скот Питерсон, кој бил на должност во средното училиште во Флорида кога поранешниот ученик Николас Круз уби 17 лица, стоел околу четири ...
| | веќе видена | слични

Вооружението полицаец стоел мирно пред средното училиште на Флорида во текот на страшниот масакр, кој на Валентајн го извршил Николас Круз, пишува "CBC News". ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 100 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 136 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Монструмот од Флорида напаѓал и претходно - снимка открива какви намери имал кон учениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: