Сопругата на Шварценегер поднесе документи за развод

Марија Шрајвер поднесе документи за развод и стави крај на 25 годишниот брак со Арнолд Шварценегер. Тие имаат два сина 17 – годишниот Патрик Арнолд Шварценегер Шравјвер и 13 – годишниот Кристофер Саргент Шрајвер Шварценегер. Наводно Шрајвер и Шварценгер немаат подпишано предбрачен договор па Шрајвер од бракот ќе излезе со половина од заедничкиот имот. Таа од Шварценегер побара и месечна накнада за издржување, но сумата ќе се одреди накнадно, било тоа по спогодба или по судски пат.
| | веќе видена | слични

Шрајвер, којa потекнува од политичкиот клан Кенеди, во барањето не прецизира од кога со својот сопруг не живеат заедно, а како официјална причина наведена во документи е „ненадминливи разлики“. Таа и поранешниот гувернер на Калифорнија одлуката за разводот ја објавија кон средината на мај, по 25 години минати во брак. Јазот меѓу нив дојде откако се откри дека 63-годишниот Шварценегер имал вонбрачна врска со поранешната помошничка на семејството, која родила син Шварценегер. Шрајвер и поранешниот гувернер имаат четири деца, мајката ќе инсистира пред судот за старателството над двете малолетни деца, 17-годишниот Патрик и 13-годишниот Кристофер.
| | веќе видена | слични

Месец и пол откако јавноста дозна дека бившиот калифорниски гувернер и ѕвезда на акционите филмови Арнолд Шварценегер и направи дете на домашната помошничка, неговата сопруга Марија Шривер ги предаде документите за развод. Во барањето наведува дека сака да го заврши 25-годишниот брак поради „непомирливи разлики“. Не наведе никакви други детали, па дури во барањето не стои ниту датата кога се разделија, иако и самите ја известија јавноста за тоа на 9 мај. Парот наводно нема потпишано предбрачен договор па најверојатно Шривер ќе излезе од бракот со половина од заедничкиот имот. Во барањето за развод побара Шварценегер да и плаќа месечен надомест за издржување, но износот ќе биде одреден подоцна, или преку договор или по судски пат.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на Арнолд Шварценегер, Марија Шрајвер, поднесе барање за развод во Врховниот суд на Лос Анџелес. Официјалната причина наведена во документи е „ненадминливи разлики“. Шрајвер, којa потекнува од политичкиот клан Кенеди, во барањето не прецизира од кога со својот сопруг не живеат заедно. Таа и поранешниот гувернер на Калифорнија одлуката за разводот ја објавија кон средината на мај, по 25 години минати во брак. Јазот меѓу нив дојде откако се откри дека 63-годишниот Шварценегер имал вонбрачна врска со поранешната помошничка на семејството, која родила син Шварценегер. Шрајвер и поранешниот гувернер имаат четири деца, мајката ќе инсистира пред судот за старателството над двете малолетни деца, 17-годишниот Патрик и 13-годишниот Кристофер.
| | веќе видена | слични

Конечно му дојде крај на исчекувањето на Арнолд Шварценегер бидејќи неговата сопруга сега и официјално поднесе барање за развод на бракот. И покрај тоа што во медиумите се шпекулираше дека Марија Шрајвер на актерот и бивш гувернер би можела и да му го прости неверството и вонбрачното дете кое го има со куќната помошничка, до тоа сепак не дојде. Во барањето за развод на бракот се наведува дека еден од сопружниците сака бракот да се оконча „поради непомирливи разлики“. Шварценегер и неговата сопруга се во брак 25 години. Барањето не содржи натаму никакви детали, ниту датум кога парот се разделил. Марија според предбрачниот договор кој парот наводно го има, од брачната заедница ќе излезе со половина од заедничкиот имот.
| | веќе видена | слични

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 150 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 182 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругата на Шварценегер поднесе документи за развод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: