Huawei Mate 20 Lite бенчмарк потврдува дека ќе има 4GB RAM


Претстојниот Mate 20 Lite на Huawei е веќе предмет на постојани протекувања на информаци, кои ги открија речиси сите спецификации на моделот. Geekbanch открива некои онви детали, со тоа што моделот ќе има Kirin 710 процесор, со резултат од 1598 бодови со едното јадро и 4665 поени од тестирањето со мулти-јадра. Претходно беше откриено дека ќе има 6GB RAM меморија, а сега дека ќе биде 4GB RAM меморија, што значи дека ќе имаме две верзии од овој телефон. Би можело овде да има 64GB внатрешна меморија и најновиот Android 9 Pie оперативен систем со EMUI 9.0 кориснички интерфејс. Mate 20 Lite има дисплеј со сооднос од 19:9, со мал засек во дизајнот. Huawei ќе го открие следниот модел од средната класа заедно со предводниците Mate 20 и Mate 20 Pro , кои ќе бидат откриени во октомври.
| | веќе видена | слични

На почетокот од месецот, Oppo го претстави R17, првиот уред со дисплеј заштитен со Gorilla Glass 6. Денес, официјално беше најавен и неговиот поголем брат - R17 Pro. Да погледнеме што нуди:. Oppo R17 Pro доаѓа со 6.4 инчен AMOLED дисплеј со тело-дисплеј сооднос од 91.5% и работи на Snapdragon 710, 8GB RAM и 128GB меморија. Како и R17, Pro верзијата го има истиот т.н "waterdrop" скенер за отпечатоци. На задната страна, се наоѓаат три камери, вклучувајќи 20 мегапикселен сензор со OIS, 12 мегапикселна камера и 3D Stereo Camera леќа. Последната се користи за AR ефекти. Покрај трите камери, бојата на задната страна истотака ќе ве потсети на Huawei P20 Pro. И да, доаѓа со скенер за отпечатоци под дисплејот. Работи на батерија од 3700 mAh и поддржува брз полнење. Сега за сега, достапноста и цената на R17 Pro не се познати.
| | веќе видена | слични

Концептот со Vivo Apex ни овозможува да видиме како во реалноста изгледа скенерот за отпечатоци, вграден во дисплејот. Galaxy S10 ќе направи нов стандард во оваа технологија, со оглед на тоа што доаѓа со ултра-соничен читач. Кинеските фабрики имаат неверојатни 45 милиони нарачки за вакви скенери, што значи дека сите кинески смартфони доаѓаат со ваква технологија. Се очекува од Huawei да нарача 6 милиони примероци за Mate 20 Pro, Xiaomi ќе оди со 3 милиони, а Vivo и Oppo заедно ќе нарачаат 33 милиони вградени сензори во дисплејот.
| | веќе видена | слични

Новиот очекуван уред на Honor од средната класа, 8X, конечно има официјален датум на претставување - 5 септември... Кинеската компанија сеуште не го најави датумот јавно, но испрати покани кон главните медиуми, кои потврдуваат дека Honor 8X навистина ќе биде официјално достапен од следниот месец. Интересно е што 8X нема да биде единствениот уред најавен на 5 септември. Заедно со него, ќе биде најавена и подобрена верзија од уредот, позната како Honor 8X Max, истотака достапна од следниот месец. Двата уреди ќе доаѓаат со Android 8.1 Oreo, но Honor 8X Max ќе има значително поголем, 7.1 инчен дисплеј со FHD+ (1080 x 2244 пиксели) резолуција. Сеуште не знаеме со кои процесори ќе доаѓаат, но мали се шансите тоа да биде Kirin 980. Според TENAA, Honor 8X Max ќе има дуален систем камери од 16 и 2 мегапиксели и 8 мегапикселна селфи камера, како и голема батерија од 4900mAh. Двата вклучуваат скенер за отпечатоци, Wi-Fi, Bluetooth и 4G. Иако Honor 8X и 8X Max официјално ќе бидат најавени во Кина следниот месец, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Huawei Consumer Business Group објави дека Huawei Mate 10 ја содржи најновата верзија на софтверот кој го подобрува режимот на ноќно фотографирање, односно фотографирање при недоволна осветленост, и истиот е достапен за телефоните Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro и Porsche Design Huawei Mate 10. Уникатниот Night Shot систем, благодарение на кој ноќните фотографии на P20 и P20 Pro добија светска репутација и бројни награди, сега се применува и на Mate 10 Pro. Серијата Huawei Mate 10 нуди висококвалитетно фотографиско искуство благодарение на камерата со две леќи (12MP + 20MP) со F / 1.6 SUMMILUX-H објективи. Серијата го има првото издание на Kirin 970 AI процесорот во светот, што помага да се фотографиираат остри и детални ноќни кадри. Често ноќната фотографија бара долга изложеност, што резултира со поголема чувствителност на кадрите. За да се избегне замаглување, новиот ноќен режим на HUAWEI Mate 10 серијата користи иновативна AIS стабилизација на фотографијата. Благодарение на ова ажурирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новото ажурирање е веќе активно во Македонија и може да се преземе од менито „Settings“ под „System Update“ Huawei Consumer Business Group објави дека Huawei Mate 10 ја содржи најновата верзија на софтверот кој го подобрува режимот на ноќно фотографирање, односно фотографирање при недоволна осветленост, и истиот е достапен за телефоните Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro и Porsche Design Huawei Mate 10. Уникатниот Night Shot систем, благодарение на кој ноќните фотографии на P20 и P20 Pro добија светска репутација и бројни награди, сега се применува и на Mate 10 Pro. Серијата Huawei Mate 10 нуди висококвалитетно фотографиско искуство благодарение на камерата со две леќи (12MP + 20MP) со F / 1.6 SUMMILUX-H објективи. Серијата го има првото издание на Kirin 970 AI процесорот во светот, што помага да се фотографиираат остри и детални ноќни кадри. Често ноќната фотографија бара долга изложеност, што резултира со поголема чувствителност на кадрите. За да се избегне замаглување, новиот ноќен режим на HUAWEI Mate 10 ...
| | веќе видена | слични

Враќањето на ZTE на пазарот ќе биде за време на IFA настанот во Берлин со долгоочекуваниот Axon 9 Pro. Како што се наближува настанот, се повеќе детали се откриваат за новиот уред... Последно, се појавија бенчмарк резултатите на уредот кои откриваат интересни информации за смартфонот. Axon 9 Pro постигна multi-core резултат од 8785 и 2399 на single-core тестирањето. Со комбинирање на резултатите, се потврдуваат претходните гласини дека уредот ќе доаѓа со Snapdragon 845, како и 6GB RAM. Во однос на дизајнот, ZTE планира да претстави драстечни промени - големите звучници и алуминиумското тело на Axon 7 се заменети со многу почест изглед, составен од стаклена конструкција, вертикално поставени камери на задната страна и iPhone X дисплеј. Бидејќи Axon серијата на ZTE стана позната благодарение на ниските цени и уникатниот дизајн, компанијата не планира да претстави големи промени со новите уреди во неа.
| | веќе видена | слични

Huawei Mate 20 се очекува да биде откриен во октомври, со три уреди со различни перформанси. Веќе имаме неколку рендери за Mate 20 и Mate 20 Pro, како и Mate 20 Lite. За последниот модел веќе имаме неколку слики протечено во јавноста, кого можевме да го видиме од повеќе агли и да откриеме неколку детали. Huawei Mate 20 Lite ќе има 6.3-инчен дисплеј и мал засек од горната страна. Ќе има две предни камери од 24MP+2MP, додека задните ќе бидат 20MP+2MP. Селфи камерата ќе има поддршка за HDR Pro режим, кој ќе помогне да се подобри изгледот на сликите. Задната камера ќе биде со вештачка интелигенција и ќе може да снима забавено видео со 480fps. Моделот ќе има USB Type-C порт и ќе биде одличен за полнење на големата батерија со 3,750mAh. Моделот ќе биде достапен во црна, сина и розева боја.
| | веќе видена | слични

Huawei Mate 20 пристигнува во октомври, а сега пристигна најголемиот сет на информации за телефонот, како и рендери за тоа како ќе изгледа. Рендерите се креираат врз основа на фотографии од уредот во живо и она што веќе е познато за телефонот. Тимот на XDA Developers дојде до слика од инжинерски примерок од телефонот Huawei Mate 20, врз основа на која се создадени рендерите. Дизајнерите кои ги создадоа рендерите немаа точни димензии на уредот, ниту пак точниот распоред на копчињата на финалниот модел. Исто така, задниот дел од телефонот не е јасно видлив на фотографиите, така што рендерирањето не го покажува целосниот дизајн. Huawei Mate 20 ќе има засек на врвот дизајниран во вид на капка и нема да ги имплементира физичките компчиња. Над засекот има слушалка која функционира како еден од двата стерео звучници. На горниот дел од телефонот исто така има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки, додека на дното на уредот има USB-C порта и уште еден стерео звучник. На задната страна има три камери, веројатно ...
| | веќе видена | слични

Пред само неколку месеци се запознавме со првиот телефон кој доаѓаше со скенер за отпечатоци, а само поливна година подоцна, ваквите уреди започнаа да станауваат секојдневие... Vivo Apex беше еден од првите уреди кои го претставија ваквиот концепт. Сега, не само што очекуваме Galaxy S10 да доаѓа со ваква карактеристика, туку веќе само во Кина има 45 милиони нарачки за вакви скенери за овогодинешните телефони. Huawei е една од тие компании, која се очекува да нарача 6 милиони скенери за Mate 20 Pro, Xiaomi е поскромна, со 3 милиони нарачки, додека Vivo и Oppo веќе имаат нарачано над 33 милиони скенери за нивните уреди. Со ваквите податоци, изгледа дека нема следната година, туку до крајот на 2018 година ваквите скенери ке станат секојдневие на масовниот пазар, заедно со се помалите рамки околу дисплејот и високите цени. Одлично!
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 374 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Huawei Mate 20 Lite бенчмарк потврдува дека ќе има 4GB RAM

Од:
До кого (е-маил):
Порака: