(видео)новиот трејлер за „Хобит: пустошењата на ШМАУГ“


Како што наближува премиерата на второто продолжение од трилогијата Хобит, „Пустошењата на Шмауг“ закажана за 13 декември, така почнува да се загрева атмосферата. Продуцентската куќа „Ворнер Брос“ го објави вториот трејлер, а во него може да се слушне фантастичниот глас на Бенедикт Кумбербач кој го позајми својот глас на славниот змеј Шмауг, но и што се подготви Питер Џексон во продолжението на авантурите на Билбо. Првиот дел од „Хобит: Неочекувано патување“ не гиодушеви критичарите, но заработи повеќе од милијарда долари на кино благајните во светот.
| | веќе видена | слични

Проекцијата на второто продолжение од трилогијата на филмската адаптација на ремек делото од Џ.Р.Р. Толкин, The Hobbit: The Desolation of Smaug, е најавена за 13 декември. Приказната ги следи авантурите на главниот лик Билбо Бигинс ( Мартин Фриман ), кој патува со волшебникот Гандалф ( Јан МекКелен ) и тринаесетте Џуџиња, водени од Торин Оукеншилд ( Ричард Армитаж ), на епското патување за да го обноват загубеното Кралство на Џуџињата, Еребор.
| | веќе видена | слични

Режисер на ова продолжение е Питер Џексон, додека сценариото го напишаа Филипа Боенс, Френ Волш, Гилермо Дел Торо. Мартин Фримен повторно е во улогата на Билбо Багинс, Иан Мекелен е во улогата на Гандалф, Ричард Амитраж ја толкува улогата на Торин а Бенедикт Кумбербач е позади ликот на Смауг. Филмот се очекува дека ќе се појави во кино салите во декември месец оваа година, а третиот дел на оваа трилогија се очекува кон крајот на следната година.
| | веќе видена | слични

Во декември оваа година се очекува светската премиера на вториот дел од трилогијата за Хобитот, а студиото "Vorner Bros" веќе го објави официјалниот трејлер на интернет. Во вториот дел ве очекува продолжение на авантурите на Билбо Багинс, Гандалф и тринаесетте џуџиња, на чело со Торин Храстоштит.
| | веќе видена | слични

Неговиот талент за визуелен спектакл е многу моќен. Токму затоа одлуката на Питер Џексон да земе книга од 310 страници и да ја претвори во три дела филмски спектакл е сосема оправдана. Заедно со Ворнер Брадрс го објавија видеото во најава за вториот филм од филмската адаптација на „The Hobbit“, насловено како „Д Десолејшн оф Смаг“. Мартин Фримен се враќа како Билбо Багинс, Иан Мекелен како Гандалф, Ричард Амитраж како Торин и актерот Бенедикт Кумбербач го позајмува гласот на змејот Смаг. Централното место во вториот дел го зазема битката со змејот Смаг и ветува многу визуелни ефекти. Сценариото го напишаа Филипа Боенс, Френ Волш, Гилермо Дел Торо и режисерот Џексон. Филмот се очекува да се појави во кино салите на 13 декември.
| | веќе видена | слични

Многубројните фанови на трилогијата "The Hobbit" со нетрпение го исчекуваат декември, за кога е закажана и премиерата на новиот филм. Имено, во декември оваа година ќе се случи светската премиера на вториот дел од трилогијата "The Hobbit", а студиото "Warner Bros" веќе го објави и официјалниот трејлер за филмот, се со цел на своите фанови да им ја разгори фантазијата. Во вториот дел од филмот, насловен како "The Hobbit: The Desolation of Smaug", се очекува продолжение на авантурата на Билбо Багинс, Гандалф и тринаесетте џуџиња, предводени од Торин.
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 40 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(видео)новиот трејлер за „Хобит: пустошењата на ШМАУГ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: