За 8.000 долари Беџет Пацоли стана почесен доктор

Осум илјади американски долари чини титулата „ doctor Honoris Causa “ на универзитетот „ BodhiSastra “ во Тајланд , со која пред три дена беше почестен вицепремиерот и министер за надворешни работи на Косово , Беџет Пацоли. „ Коха Диторе “ пишува дека „ BodhiSastra “ седиште то на универзитетот е во Флорида, т итулата на Пацоли му беше врачена во Бангкок, Тајланд . Косовскиот весник пишува дека дипломите се движат од 2.000 , 2. 500 5 .000 долари, магистратура чини 6.000 долари, докторски степен е 7.000 долари а почесен степен или „ Doctor Honoris Causa “ 8.000 dolari …
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Според податоци на Светска банка Белгија има БДП по глава на жител над 47.000 долари. Со оваа земјата спаѓа меѓу најбогатите во светот. Сместена е во срцето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште потрагично е што ова го претставуваат како успех, а не капитулација на правната држава. Досега пред обвинител требаше да бидат изведени и Кики и Фрики и ...
сите 400 | | | веќе видена

Од понеделник, откако ќе се достават дополнителни списи кои недостасуваат, Советот на јавни обвинители ќе решава по извештајот на Обвинителството за гонење на ...
сите 357 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 379 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 81 | | | веќе видена

Данска ќе плати огромна цена поради одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ја откаже неговата посета на земјата само 12 дена пред најавениот ...
сите 143 | | | веќе видена

Манчестер Сити во еден нестварен натпревар не успеа да оствари заслужена победа против Тотенхем, а за ситуацијата да биде уште подраматична, „граѓаните“ се ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 8.000 долари Беџет Пацоли стана почесен доктор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: