Одземена муниција и приведени пет лица осомничени за вооружената пресметка изминатиот петок во центарот на Тетово

5 копии

Пет лица се лишени од слобода и одземено е поголемо количество муниција и друга опрема во активностите за расчистување на случајот со вооружената престрелка ...
| | веќе видена | слични

Според полициските податоци, при претрес на домот и помошните простории на И.М.(34) од Лавце, извршен вчера со судска наредба, биле пронајдени четири рамки со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

На 02.12.2018 година во периодот од 00.40 до 02.30 часот полициски службеници извршиле контрола во угостителски објект во село Боговиње, сопственост на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Четири лица добиле 30 денови притвор како осомничени за нивна вклученот во вооружената престрелка од петокот на булеварот Маршал Тито во Тетово информираа од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во периодот по полноќ до 02.30 часот полициски службеници извршиле контрола во угостителски објект во село Боговиње, сопственост на 34-годишниот Н.С. од село ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три лица, од Лавце, Тетово и Шипковица  вчера биле изведени пред судија на претходна постпка во Основниот суд во Тетово откако полицијата против нив поднела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Да се фокусираме на решавање на реалните проблеми на граѓаните и да гледаме државата да оди напред, наместо да го коментираме ова реално шоу и војарески ...
сите 146 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Вооружени француски полицајци денеска започнаа рација во округот Нојдорф во Стразбур како дел од потрагата по напаѓачот кој уби тројца луѓе на божиќен панаѓур ...
сите 179 | | | веќе видена

За да може да учествува на каков било ТВ дуел Христијан Мицкоски прво треба да собере храброст и да каже јасен став за најважните прашања за иднината на ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одземена муниција и приведени пет лица осомничени за вооружената пресметка изминатиот петок во центарот на Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: