Одржано државното сениорско првенство во кик-бокс

Кик боксинг федерацијата на Македонија во рамките на активностите спрема календарот во салата на основното улилиште Круме Кепески ,,Митрополит Доситеј “ во Скопjе, ве известува за успешното организирано државно првенство .Техничката организација беше на клубот ,,Бумар,, од Скопје , а спрема оценката од комесарот на натпреварувачката комисија Арбен Јонузи доби високи оценки за покажаната организација. Учество земаа 68 спортисти од 18. клуба,кои се натпреваруваа во дисциплините и тежинските категории. ПОБЕДНИЦИ ПО КАТЕГОРИИ И ДИСЦИПЛИНИ Дисциплина „лоу кик“ 1 место -65кг Елена Ѓорѓиевска клуб Фајт тим –Скопје 1 место -61кг Пепи Велков клуб Тим Зоран –Струмица 1 место -67кг Ненад Манојловски клуб Шампипон –Скопје 1 место -71кг Ѓоре Стојанов клуб Будо –Велес 1 место -81кг Димитар Ѓеоргиев клуб Гладијатор-Неготино 1 место -86кг Јане Велковски клуб Шампион- Скопје 2 место +91кг Александар Димовски Клуб Самурај- Битола Дисциплина „лајт контакт“ 1 место -63 кг Коцев Диме клуб Будо-Велес 1 место – 71кг Марков Марјан ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одржано државното сениорско првенство во кик-бокс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: