Инструментот за кофинансирани грантови презентиран во Кичево


5 копии

Денеска во седиштето на Регионалната комора во Кичево, во соработка со Фондот за иновации и технолошки развој, се одржа презентација на Инструментот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Повикот за кофинансирачки грантови за комерцијализација и иновации на Фондот за иновации и технолошки развој по презентациите во Скопје денеска беше претставен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски денеска беа дел од инфо сесијата по повод ...
| | веќе видена | слични

Во тек е повикот за аплицирање за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации. Повикот ќе трае до 15 мај. На повикот можат да се пријават сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Фондацијата за поддршка на претпријатија – ЕСА Тетово денеска ќе биде презентиран повикот за доставување предлог проекти за финансирање преку инструментот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

7 ученици од СОТУ „Ѓорѓи Наумов “ во Битола под менторство на професорот Илче Ацевски конструираа два 3Д скенери кои што работат на различен принцип. Проектот ...
| | веќе видена | слични

Во 2018 година преку Фонд за иновации и технолошки развој поддржавме околу 200 компании со доминантна домашна сопственост. Овие компании вработуваат 800 лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 216 | | | веќе видена

На средбата двајцата размениле мислења за севкупните билатерални односи меѓу двет земји и констатирале дека тие се пријателски, со интензивни контакти на ...
сите 236 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инструментот за кофинансирани грантови презентиран во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: