Почина музичката легенда Оливер Драгојевиќ


5 копии

Од неделата наутро, кога се прошири веста за смртта на Оливер Драгојевиќ, медиумите известуаа за неговиот живот и кариера, потоа за испраќањето во Сплит, но ...
| | веќе видена | слични

Семејството и фановите во средата попладнето се простија од својот миленик Оливер Драгојевиќ. Најтешкиот миг за семејството беше кога за време на погребот еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот пејач Оливер Драгојевиќ почина на 29 јули во раните утрински часови, а погребот беше одржан во неговата родна Вела Лука. Испраќањето започна со ...
| | веќе видена | слични

„Оливер, ќе останеш трајно и вечно во нашите срца. Знам дека не би ти било мило да ти правиме многу фалби, бидејќи никогаш не си сакал да бидеш во центарот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера пејачот го испратија илјадниците фанови од Сплит со брод до вечното негово почивалиште, денеска уште поголем број на фанови беа дел од погребната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 153 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина музичката легенда Оливер Драгојевиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: