СЕ ОДРЖА ПРВИОТ BIKE DAY: Промоција на здравите стилови на живеење

Програмите за здравје и слабеење нудат целосен пристап во намалувањето на телесната тежина и здравиот животниот стил со помош на препораки за исхрана, додатоци во исхраната, вежбање и благосостојба. Кога се користат заедно со „Велнес“ производите на „Орифлеим“, резултатите се уште подобри.Дружење Првиот „UZBikeDay“ во организација на магазинот „Убавина и здравје“, и „Орифлеим“, Македонија, помина со дружење, забава и подароци во прекрасниот амбиент на „Кафе Централ Парк“ во Градскиот Парк. Пријавените рекреативци кои со велосипеди ја возеа „Орифлеим велнес патеката“ и присутните гости учествуваа во промовирањето на здравите навики и губењето на вишокот килограми. Тимот на „Орифлеим“ ги промовира своите уникатни 12-неделни „Велнес“ програми кои се создадени за да ви помогнат да ги постигнете вашите цели во одржувањето и создавањето убава фигура и добро здравје. Програмите за здравје и слабеење нудат целосен пристап во намалувањето на телесната тежина и здравиот животниот стил со помош на препораки за исхрана, ...
| | веќе видена | слични

Првиот „UZBikeDay“ во организација на магазинот „Убавина и здравје“ , и „Орифлеим“ , Македонија, помина со дружење, забава и подароци во прекрасниот амбиент на „Кафе Централ Парк“ во Градскиот Парк. Пријавените рекреативци кои со велосипеди ја возеа „Орифлеим велнес патеката“ и присутните гости учествуваа во промовирањето на здравите навики и губењето на вишокот килограми. Тимот на „Орифлеим“ ги промовира своите уникатни 12 -неделни „Велнес“ програми кои се создадени за да ви помогнат да ги постигнете вашите цели во одржувањето и создавањето убава фигура и добро здравје. Програмите за здравје и слабеење нудат целосен пристап во намалувањето на телесната тежина и здравиот животниот стил со помош на препораки за исхрана, додатоци во исхраната, вежбање и благосостојба. Кога се користат заедно со „Велнес“ производите на „Орифлеим“, резултатите се уште подобри! Прочитајте повеќе за „Велнес“ програмите на „Орифлеим“ Меѓународно признаени научници, нутриционисти и медицински советници од Шведска за „Орифлеим“ ...
| | веќе видена | слични

Велосипедите се пронајдоци на 19-от век и оттогаш наваму служат како превозни средства на милиони луѓе. Освен како превозни средства, се употребуваат за спортување. Велосипедот, во споредба со моторните возила, не ја загадува околината, значително е полесен за паркирање, добар е за вежби за телото, има поголем простор за маневрирање итн. Токму затоа, придружете ни се на 21 јуни, во 18 часот, на рекреативно возење на кејот на Вардар . Ве чекаат одлично дружење и многубројни награди! Првите 20 читателки што ќе се пријават за учество на мејл-адресата redakcija@ubavinaizdravje.mk ќе добијат интересни подароци од нашата редакција, плус У&З-маички. За „најсреќните“ учеснички обезбедивме и награди од „Орифлеим“ и „Фитнес и СПА-ПАРК“, каде што ќе го продолжиме дружењето по завршувањето на рекреативното возење велосипеди.
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ОДРЖА ПРВИОТ BIKE DAY: Промоција на здравите стилови на живеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: