Компаниите да се здружат за пласман на странски пазари


Македонските производи се барани на рускиот пазар, но за унапредување на пласманот треба повеќе да се работи на нивна промоција и конкурентност. Македонските ...
| | веќе видена | слични

Индустријата за трговија со стока за широка потрошувачка треба да се подготви за промени, а начинот како компаниите да фатат приклучок со овие измени беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Менаџери, сопственици, професионалци од секторот за трговија со стоки за широка потрошувачка ќе учествуваат на четвртиот Самит за трговија со стоки за широка ...
| | веќе видена | слични

На 17 мај, во хотелот „Александар Палас“, во организација на магазинот InStore, ќе се одржи трговскиот настан на годината – 4. FMCG Summit Скопје 2018 Десет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалното јавно обвинителство во аргументите на жалбата која ја отфрли кривичниот совет на скопска единица, навеле дека барале притвор за осомничениот Томе ...
сите 136 | | | веќе видена

После синоќешната собраниска седница во која 80 пратеници гласаа за Уставни измени согласно Договорот од Преспа, што ќе значи промена на името во Република ...
сите 400 | | | веќе видена

Со 80 гласа „за“, Собранието вечерва ја донесе одлуката за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија. Покрај 72 пратеници од владејачкото ...
сите 285 | | | веќе видена

Ројтерс Македонскиот парламент го одобри предлогот за промена на името на земјата, со што еден децениски спор со Грција се приближи на чекор до решавање.Овој ...
сите 90 | | | веќе видена

Изборниот ден на локалните избори во март 2013 година е завршен, а обвинетото раководство на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Никола Груевски не е задоволно со ...
сите 87 | | | веќе видена

Министерот за финансии, Драган Тевдовски денеска во Штип изјави дека Владата презема низа мерки за да му помогне на приватниот сектор. – Во изминатите години ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска е црн петок, најцрн ден во историјата на Македонија. Волјата на мнозинството граѓани потврдена на референдум, дека се против договорот со Грција беше ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компаниите да се здружат за пласман на странски пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: