Одреден 30-дневен притвор на монахот од манастирот Врањина поради несреќата на Скадарското езеро

5 копии

Монахот од манастирот Врањина, Горан Кимпанов, со свештеничко име Неофит, му е одреден 30 дена притвор, поради трагедијата која се случи на Скадарското Езеро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трудницата Јана Кумбуровиќ, нејзиниот сопруг Ратко и нивната 12-годишна ќерка се удавиле вчера враќајки се со чамец од манастирот Врањина, на Скадарското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири лица загинаа откако чамец се превртел денеска на Скадарското Езеро, во близина Врањина во Црна Гора. Се работи за тричлено семејство и момче, кое се ...
| | веќе видена | слични

Минахот на манастирот Врањине, Неофит (Горан Кемпанов) вчера на обвинителктата Ромини Влаховиќ ѝ раскажал дека жали поради несреќата во Скадарското езеро каде ...
| | веќе видена | слични

Дарко Вујучевиќ се удавил додека се обидувал да го спаси тричленото семејство кое настрада во Скадарското езеро, откако чамец се превртел Трагедијата се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

На делегацијата од Европралемантот, не и беше дозволено да влезе во Венецуела и синоќа се врати во Мадрид. Дипломатската група составена од пет лица отпатува ...
сите 98 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одреден 30-дневен притвор на монахот од манастирот Врањина поради несреќата на Скадарското езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: