Аргентина доби 50 милијарди долари од ММФ, граѓаните се муртат

4 копии

Европоскиот стабилизациски механизам (ЕСМ) ја одобри исплатата на последната транша од меѓународната макрофинансиска помош за Грција во вредност од една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчкиот парламент го усвои во четвртокот последниот пакет реформски закони неопходен да ја добие последната транша од третиот пакет меѓународна финансиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Египет ја зголеми цената на електричната енергија во просек за 26 отсто како дел од мерките за штедење кои имаат за цел да ја обноват економијата на земјата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Купувал кокаин или купувал масло од канабис?! Остана дилемата околу телефонската нарачка на пратеникот Павле Богоевски. Институциите се занимаваат околу тоа ...
сите 324 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аргентина доби 50 милијарди долари од ММФ, граѓаните се муртат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: