Одложено рочиштето за случајот со дедото на Тамара


16 копии
7 копии
3 копии
3 копии

Во кривичниот суд за денеска е закажано судење против Љупчо Стојановски, дедо на починатата Тамара од Велес, кој на 1 јуни минатата година пукаше во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Судењето против обвинетиот Бобан Илиќ, кого Обвинителството го гони за убиство на четиригодишниот Алмир, повторно е одложено, откако адвокатот на семејството ...
| | веќе видена | слични

Со полициска придружба од затворот во Куманово до судот го пренесоа Бобан Илиќ, обвинет за убиство на 4-годишниот Алмир Алиу, пред две години. И покрај тоа што ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Соопштение за јавност Пионот Христијан Мицкоски повторно се сокри зад нервозни соопштенија од неговата ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски не одговори за неговата улога во ...
сите 369 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одложено рочиштето за случајот со дедото на Тамара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: