Се реконструира улицата Ѓорче Петров


14 копии
20 копии
4 копии

За најголем дел од мостовите и градската власт и експертите велат дека потребно е да се изврши санација а кај голем дел и реконструкција. Како проритети се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возачите и утрово „заглавија“ кај мостот Гоце Делчев среде центарот на Скопје. Сообраќајниот хаос кој ги револтира возачите и поради кој, како што велат, ...
| | веќе видена | слични

Мостот „Гоце Делчев“ за градот Скопје претставува срцето на градот во делот на сообраќајот за граѓаните. Овој мост од неговата градба па до денес подлежел на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска треба да му го довери мандатот за составување нова влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Врачувањето е ...
сите 683 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 759 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 491 | | | веќе видена

Дел од граѓаните на земјава имаа и оставено свои вредни предмети, накит, документи, хартии од вредност или пари сефовите на Еуростандард банка. Тие се ...
сите 107 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се реконструира улицата Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: