Прес на ФК “Осогово“ пред натпреварот со “Брегалница“, претставена новата веб страница

22.03.2018 Претстојниот натпревар на ФК Осогово“ со штипска “Брегалница“ е од голема важност, пред се заради бодовите, но и заради средбата со стариот ривал. Поради тоа, ги повикуваме гледачите да дојдат на стадионот “Никола Мантов“ и да ни ја дадат поддршката, беше речено на прес-конференцијата на која шефот на стручниот штаб Крсте Крстев зборуваше за подготвеноста на екипата. - За натпреварот в сабота, што ќе се игра со “Брегалница“ од Штип немаме посебни подготвки, бидејќи ние подготовки направивме месец ипол пред првенството и екипата на ФК “Осогово“ мислам дека е подготвена за сите предизвици, без разлика на името на противникот, без разлика на теренот.
| | веќе видена | слични

23.03.2018 По двонеделна пауза, викендов продолжуваат натпреварите во Првата фудбалска лига во женска конкуренција. Ќе се игра редовното 13. коло во кое ЖФК “Кочани“ ќе патува во Дојран на средба со тимот на “СЦ Истатов“. Натрпеварот за кочанскиот прволигаш воопшто нема да биде лесен со оглед што домаќинките сезонава играат добро и во моментот се на четвртото место на табелата. Од друга страна пак, нашиот тим во претходното коло како домаќин доживеа тежок пораз од струмичка “Тиверија“, поради што средбата во Дојран има голема важност за извлекување од дното на табелата. Тоа значи дека и евентуачлното освојување на само еден бод ќе придонесе да се одржи чекорот пред директните конкуренти “Речица“ и “Тетово“.
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 518 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 355 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 178 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 361 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прес на ФК “Осогово“ пред натпреварот со “Брегалница“, претставена новата веб страница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: