Како денес изгледа Синан од „Мојот син“ и неговото вистинско семејство (фото)

3 копии

Малиот Атаберк Мутлу кој го запознавме како Синан, синчето на Појраз Карајел во „Мојот син“ е вистинска ѕвезда во Турција. Малиот Атаберк Мутлу кој го запознавме како Синан, синчето на Појраз Карајел во „Мојот син“ е вистинска ѕвезда во Турција.Атаберк уште од многу мали нозе е пред камерите, а со својот актерски талент јасно е дека ако продолжи со тоа, неговиот успех ќе биде гарантиран.Досега има играно во десетина серии, но во улогата на Синан му носи најголема популарност.Тој е чест корисник на социјалните мрежи, а таму може да се погледнат фотографии од неговото секојдневие, како и такви со семејството.Атаберк има и помало братче со кое многу си личат, а неговите родители се горди што имаа талентиран и популарен син, иако тие во семејството немаат никакви актерски афинитети.
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалната мрежа Инстаграм протече нова информација поврзана за популарната турска серија која се емитуваше на Сител, “Мојот син”. И покрај тоа што последната сезона заврши со убиство на Ајшеѓул, тоа нема да биде и крај на серијата, како што впрочем стандардно можеме да го гледаме во сите филмови каде што главната ѕвезда умира. Серијата ќе продолжи но овој пат без Ајшеѓул и Појраз. Инаку премиерата на новата сезона беше закажана за 15-декември во Турција, а веројатно многу скоро може да очекуваме да се емитува и во Маскедонија.
| | веќе видена | слични

Обожавателите на серијата „Мојот син“ на телевизија Сител го видоа крајот на серијата, односно завршетокот на сезоната кога Ајшеѓул е убиена од Невра, а Појраз полудува. Но, тука не е крајот… барем за турските продуценти. Деновиве на Инстаграм се појави голема вест за сите обожаватели на серијата, односно беше објавена најавата на второто продолжение. Имено, она што е изненадувачко е дека во серијата ќе има нови ликови, но ќе ги нема главните – Ајшеѓул и Појраз. Инаку, премиерата беше закажана за 15-ти декември 2017 година во Турција, а дали и во Македонија ќе дочекаме да ја гледаме, останува времето да покаже…
| | веќе видена | слични

Трагедија или среќен завршеток за главниот пар ? Појраз беше човекот во кој се соединија љубовта и омразата, доброто и злото, чесноста и криминалот. Човек кој го допре самото дно на животот, но љубовта кон синчето и љубената Ајшеѓул секогаш го туркаа напред, кон нови цели и нови победи. И сега... кога конечно сите работи се расчистија, дојде време да се збогуваме со семејната крими драма со која уживаше ТВ публиката изминатите месеци. Вечерва во 22 часот на Сител телевизија е финалето на "Мојот син". Збогување со Појраз и Ајшеѓул, и сите ликови кои беа дел од борбата за среќа и потрагата по правда. Но, крајот не е воопшто таков каков што многумина очекуваат да биде. Последната епизода ќе донесе вистински шок за гледачите. Негативката ќе проба за последен пат да расчисти со Појраз и Ајшеѓул, но дали тоа ќе значи трагедија за вашите омилени ликови? Вечерва на Сител, веднаш по новата играна серија "Карасевда", неочекуван крај за несреќните Појраз и Ајшеѓул.
| | веќе видена | слични

Турската актерка Ече Оздикички која ја запознавме во улогата на Сонѓул во серијата „Мојот син“, приватно не многу се разликува во поглед на изгледот. Таа е активен корисник на социјалните мрежи каде често објавува фотографии од своето секојдневие. Сонѓул е голем вљубеник во мачките, па речиси на секоја фотографија таа е во прегратка со крзненото милениче. Меѓу повеќето такви фотографии стојат и такви каде таа позира во секси бикини, издание какво немаме можност да ја видиме во серијата. ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како денес изгледа Синан од „Мојот син“ и неговото вистинско семејство (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: