Повлекување на Заев и нов мандатар, реконструкција или брзи избори?! Премиерот вели - се е во игра!


Пораките од Ангела Меркел – в недела на маса на Бихаќка – ќе оди ли СДМС на избори, ќе има ли нов мандатар или пак реконструкција – доколку од Берлин стигне ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев во изјавата за медиумите појасни дека политиката на градење перцепција пред јавноста биле заради заокружување, ...
| | веќе видена | слични

Замена на осум министри и дваесетина директори на државни и јавни претпријатија во рамки на владината реконструкција – најави премиерот Зоран Заев по одржаниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реконструкција на Владата, а не одлука за предвремени парламентарни избори. Продолжување на политиката на евроатлантската интеграција е заклучокот од дебатата ...
| | веќе видена | слични

Нема предвремени избори, метлата во Владата ќе се случи до крајот на месецот, а ќе смете до 8 министри и 20 директори. Претседателот на СДСМ и на Владата, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев најави дека до крајот на идната недела ќе ги соопшти имињата на министрите кои ќе бидат опфатени со реконстуркција како и дваесетина директори ...
| | веќе видена | слични

Предвремени парламентарни избори нема да има, рече премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев. Тој кажа дека Централниот одбор на партијата донел одлука да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 118 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 257 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 506 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повлекување на Заев и нов мандатар, реконструкција или брзи избори?! Премиерот вели - се е во игра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: