УЕФА ќе воведе ново натпреварување?

Француски Бордо избори пласман во групната фаза на Лига Европа, но одговорните во клубот направиле голем пропуст со испраќањето на списокот на пријавени играчи ...
| | веќе видена | слични

Оваа сезона не очекува исклучително возбудлива и израмнета битка во најмасовното европско натпреварување, Лига Европа. Како никогаш до сега во второто по ранг ...
| | веќе видена | слични

Оваа сезона не очекува исклучително возбудлива и израмнета битка во најелитното европско натпреварување, Лигата на шампиони. Веднаш откако беа извлечени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 12 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 351 | | | веќе видена

Од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека одредениот притвор за Јанакиески и Божиновски се со цел да се дефокусира јавноста. „Доколку судот ги отфрли ...
сите 127 | | | веќе видена

Според сè уште непотврдена информација, поранешниот македонски премиер Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија, објави бугарската агенција „Фокус“ ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА ќе воведе ново натпреварување?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: