ОДГОВОР: За останатите силни гласноговорници на лагата

Само неколку денови откако напишав дека многу повеќе од злоупотреба на слободата на говорот („богохулие“) е да се изговори зборот „чесно“ во врска со што било ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски во својата најнова колумна објавена на порталот „Плусинфо“ открива зошто и како му била прекината соработката од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ова е битка во која влегов свесно, со целото мое срце, знаење и чест, рече Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во говорот по повод 29. роденден на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОДГОВОР: За останатите силни гласноговорници на лагата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: