Одбрани пенал, но наместо радост, падна на теренот и почина


Клуб Америка ноќеска го освои мексиканскиот Суперкуп по шести пат во клупската историја, по изведувањето пенали против ривалот Тигрес. Фудбалерите на Америка ...
| | веќе видена | слични

Фудбалска трагедија во Аргентина Рамон (Пики) Исмаел Коронел кој имал само 17 години, починал на терен кога ја прославил победата откако одбранил пенал со ...
| | веќе видена | слични

Бразил по 12 години дочека да се израдува на трофејот во Копа Америка. Кариоките до титулата стигнаа со шест победи во шест меча. Во текот на целиот турнир, ...
| | веќе видена | слични

Бразилците Роберто Фирмино и Алисон Бекер како членови на англискиот клуб Ливерпул на 1 јуни во Мадрид го добија финалето од Лигата на шампионите против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 230 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбрани пенал, но наместо радост, падна на теренот и почина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: