Организиран прием за одбојкарските двојки, учесници во Меѓународниот турнир во одбојка на песок

Скопје - Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, во Конференциската сала за состаноци на Кабинетот, денес приреди прием за дваесеттина странски и домашни учесници на Меѓународниот турнир во одбојка на песок „Скопје 2011“, во машка и во женска конкуренција, што од вчера, па се до недела /24.07.2011г./ ќе се одржува на одбојкарското игралиште во рамки на Градската плажа „Парк“ во Скопје. - Би сакал да ве поздравам и да го изразам своето задоволство што сте сите денеска тука, но и што ја прифативте поканата да бидете наши гости и да учествувате во вториот турнир во одбојка на песок, што годинава поради вашето присуство станува меѓународен. Ми претставува особена чест да ви пожелам убав престој во нашиот град и се надевам дека ќе имате што да видите во ова наше Скопје. Целта на секој градоначалник е да организира барем неколку големи спортски настани за подобро да ги анимира своите граѓани. За мене како градоначалник, овој турнир е голем спортски настан, што се надевам ќе се реализира секоја година, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, приреди прием на дваесеттина странски и домашни учесници на Меѓународниот турнир во одбојка на песок „Скопје 2011“, што ќе заврши утре, а се одржува на одбојкарското игралиште на Градската плажа „Парк“. - Целта на секој градоначалник е да организира барем неколку големи спортски настани за подобро да ги анимира своите граѓани. За мене како градоначалник, овој турнир е голем спортски настан, што се надевам ќе се реализира секоја година – рече Трајановски. Минатата година на игралиштето на Градската плажа „Парк“, се одржа првиот турнир во одбојка на песок со национален карактер, а годинава овој турнир доби меѓународен предзнак. На турнирот „Скопје 2011“, настапуваат одбојкарски двојки од: Србија, Бугарија, Албанија, Словенија, Хрватска и од Холандија. Покровител на турнирот во одбојка на песок „Скопје 2011“ е градоначалникот Коце Трајановски, а турнирот е во организација на Град Скопје и на Одбојкарската федерација на Македонија. ГМВ
| | веќе видена | слични

Деновиве на одбојкарското игралиште на градската плажа "Парк" стартуваа првите четири натпревари кои воедно и го означија почетокот на "Меѓународниот турнир во одбојка на песок Скопје 2011" во машка и женска конкуренција. Турнирот, што е во организација на Град Скопје и Одбојкарска федерација на Македонија, официјално го отвори градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски. - Ги поздравувам гостите од балканските и европските држави, кои во наредните 4 дена ќе ги одмерат силите со македонските натпреварувачи, им се заблагодарувам што препознаа квалитетен турнир и одлични услови и им посакувам незаборавни спортски моменти во главниот град на Република Македонија. Посакувам фер-плеј борби во кои ќе победат најдобрите, посакувам незаборавно дружење и забава и се надевам дека идната година да се видиме повторно на ова место во уште поголем број, рече градоначалникот Трајановски. Минатата година на игралиштето на градската плажа "Парк" се одржа првиот турнир во одбојка на песок со национален карактер, а ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот градоначалник Коце Трајановски денеска прими 20-тина странски и домашни учесници на Меѓународниот турнир во одбојка на песок „Скопје 2011“, што почна вчера, а ќе се одржува до недела на одбојкарското игралиште на Градската плажа „Парк“ во Скопје. - Целта на секој градоначалник е да организира барем неколку големи спортски настани за подобро да ги анимира своите граѓани. За мене како градоначалник, овој турнир е голем спортски настан, што се надевам ќе се реализира секоја година, а вие и идната година ќе бидете наши гости, истакна Трајановски. Тој потенцира дека Владата инвестира многу во спортот во Македонија. Се градат, како што рече, многу спортски сали, нови терени, се изгради националната арена „Филип Втори“, се инвестира во училишниот спорт и додаде оти резултатите ќе бидат видливи по четири-пет години. Претседателот на Одбојкарската федерација на Македонија, Петар Јовановски му се заблагодари на градоначалникот Трајановски за иницијативата да биде организиран еден ваков турнир. - Нашиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Организиран прием за одбојкарските двојки, учесници во Меѓународниот турнир во одбојка на песок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: