Нема поместување за новиот закон за медиуми


2 копии

На почетокот на септември ќе бидат предложени неколку измени на законски решенија кои ќе овозможат брз влез на стручни лица во администрацијата со кои ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за информатичко опшество и администрација Дамјан Манчевски денеска повторно ги повика членовите на Програмскиот совет на МРТ да поднесат оставки. ...
| | веќе видена | слични

Државните институции и локалните власти ќе ги објавуваат податоци за своето работење. Ова го предвидуваат Стратегијата и Акциски план за отворени податоци кои ...
| | веќе видена | слични

„Препознавме дека отворените податоци можат да бидат силен поттик за социјален и економски развој. Тие може да се искористат и за подобрување на управувањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема поместување за новиот закон за медиуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: