Изготвени решенија за конфискација на имот на сеат Кочан


Одбиено и второто барање на Сеад Кочан за одложување на затворската казна, кој, овој пат, поради болест бараше да не влезе во затвор. Тој е осуден на 4 години ...
| | веќе видена | слични
16 копии
4 копии

Одбиено е и второто барање за одложување на затворската казна на Сеад Кочан кое до Кривичниот суд го упати адвокатскиот тим на бизнисменот. Кочан е осуден во ...
| | веќе видена | слични

Судија за извршување санкции го одби барањето на осудениот бизнисмен Сеад Кочан поради болест да се одложи извршувањето на затворската казна, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Растот и падот на Сеад Кочан Сеад Кочан или „Сеад Ибица“ како што го нарекуваше поранешниот премир Никола Груевски во бомбите на СЈО e сопственик на градежната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 207 | | | веќе видена

Лутиот тренер на Марсеј, Португалецот Андре Вилаш Боаш ги натера фудбалерите на Марсеј да се вратат на теренот и да се заблагодарат на навивачите по слабиот ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изготвени решенија за конфискација на имот на сеат Кочан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: