Македонски филмови во прајмтајм на МТВ 1 за 2 Август - ...

7 копии

„Илинденско – Преображенското востание е херојски и трагичен венец на бугарското револуционерно движење за слобода и национално обединување“, стои во ...
| | веќе видена | слични

Официјална Софија директна, востанието го кренале Бугари а целта била обединување на бугарскиот народ. Илинденско – Преображенското востание е херојски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денот на Републиката - 2 Август Илинден денеска беше чествуван и во Смилево каде што беа одбележани 115 години од Илинденското востание и 76 години од првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски филмови во прајмтајм на МТВ 1 за 2 Август - ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: