Сончево со умерена облачност и температура до 21 степен

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност и со силен ветер од јужен правец, кој на моменти ќе достигнува брзина и над 90 километри на час – информираат од УХМР. Попладне во западните и северните подрачја ќе има локален пороен дожд и можна појава на грмежи. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 21 степен.
| | веќе видена | слични

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од шест до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 11 степени. Во вторник попладне ќе има врнежи од дожд, а веќе од среда почнува стабилизација на времето со повисока дневна температура.
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, претпладне сè уште ќе има локални врнежи, а на планините и на некои повисоки места можен е слаб снег. Кон крајот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од шест до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 11 степени. Во вторник попладне ќе има врнежи, а веќе од среда почнува стабилизација на времето со повисока дневна температура. Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, претпладне сè уште ќе има локални врнежи, а на планините и на некои повисоки места можен е слаб снег. Кон крајот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
| | веќе видена | слични
10 копии

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и јужните делови каде се очекува да наврнат до 30 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до 14 степени. Во Скопје облачно со врнежи од дожд и со температура до 10 степени.
| | веќе видена | слични

Во западните и јужните делови каде се очекува да наврнат до 30 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до 14 степени. Во Скопје oблачно со врнежи од дожд и со температура до 10 степени.
| | веќе видена | слични

Денеска времето во Македонија ќе биде oблачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни Денеска времето во Македонија ќе биде oблачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилниВо западните и јужните делови каде се очекува да наврнат до 30 литри на метар квадратен.Ќе дува умерен ветер од северен правец.Температурата ќе се движи од три до 14 степени.Во Скопје oблачно со врнежи од дожд и со температура до 10 степени.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде облачно со поинтензивни врнежи од дожд, ветровито и постудено со пад на дневните температури. Се очекуваат да наврнат и над 30 литри дожд. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 50 км/ч. Утринските температури ќе се движат од 3°C до 10°C, а максималните дневни температури ке достигнат до 7°C односно до 16°C. Во текот на вечерните часови врнежите ќе престануваат.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд. Во западните и јужнните делови од Републикава се очекува да наврнат и 30 литри на метар квадратен. Температурата ќе се движи во интервал од 3 до 14 степени. И за Скопје се очекува слично време со температура до 10 степени.
| | веќе видена | слични
13 копии

Под влијание на циклонска активност и постудена воздушна маса, во текот на ноќта и утре времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови каде се очекува да наврнат до 30 литри на метри квадратни. Денеска во вечерните и ноќните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а утре ќе дува умерен северен ветер, што ќе придонесе за пад на температурата, која ќе се движи од 8 до 13 степени, и врнежи од снег на планините. Во понеделник ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне на места се уште се можни слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и планините слаб снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 108 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со умерена облачност и температура до 21 степен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: