Од „онаа“ страна на ЕУ (видео)

Како што се ближи 22 јануари, денот кога граѓаните на Хрватска ќе гласаат на реферндумот за влез во Европската унија, така и кампањата за или против во хрватските медиуми се разгорува. На еден од хрватските портали денес го најдовме видеово на британскиот европратеник Најџел Фараж (Nigel Farage), кој во Европскиот парламент на многумина, меѓу кои и Баросо, Рен и Ван Ромпуј „им објаснува некои работи“. Видеото е снимено е во средината на ноември минатата година и не е дека се работи за евроскептицизам, туку по се изгледа човеков ја говори вистината. Па, нели е вистина дека ниту еден европски функционер не е избран на избори, каде би бранел некаква програма, би ги убедувал гласачите... Хрватите во меѓувреме имаат уште малку да решат дали се ЗА или против,a настапот на Фаранж секако не им оди во прилог на оние кои се за ЕУ... Како и да е, еве погледнете го настапот на Фараж, кој станува идол на „евроскептиците“...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 264 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 140 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 70 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од „онаа“ страна на ЕУ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: