Од одмор директно на паркет

За некого одморот само што започна, но за некого и заврши. Најдобрите македонски кошаркари се враќаат на паркетот. Морето, плажата, лежалките од сега ќе можат да ги гледаат само на календар. А каков е почетокот? „Напорно веќе добив запаление после два тренинга, меѓутоа навикнати сме ние за тоа. Првите денови сонуваме за море“ „Малце почетокот ќе биде тешко, но кога ќе се прилагодиме ќе биде полесно“. „Јас како дебитант немав одмор, цело време тренирав“. Тешко или не тоа е, европското првенство им е на прво место и како што велат секогаш би менувале море за европско. Ги прашавме и кој е мрза, сега на почетокот? „Некако ми се чини дека сум јас. Не знам дали сум неспремен, ама така ми делува“. Иако е почеток, но сепак атмосферата помеѓу репрезентативците е одлична. „Супер е, сега почетокот дека не сме се виделе долго, но добро е“. „Атмосферата е супер, тука се тие стари шаливџии, ни фалат Тоше и Перо за таа атмосфера, но за сега е стварно добро“. Најбитно е што нема љутковци на нивните шеги. А ако се прашувате ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 356 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 286 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Во Министерството за надворешни работи денеска бил повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор ...
сите 245 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 205 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од одмор директно на паркет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: