Комерцијално известување: Од утре почнува Празнична среќна бајка на Лотарија на Македонија

Комерцијално известување: Од утре почнува Празнична среќна бајка на Лотарија на Македонија Државна лотарија на Македонија соопшти дека од утре па се до 31-ви декември на Плоштадот Македонија во Скопје ќе организира Празнична среќна бајка . На специјално уреден простор на Плошад Македонија граѓаните ќе имаат можност да добијат информации за наградната игра Фискална во рака - награда без мака и во наменските кутии да ги остават своите коверти за учество во наградната игра. Воедно сите љубители на игрите на среќа преку понуда на мобилна промотивна продажба ќе можат да учествуваат и во игрите Бинго Бум и Инстант лотарија. Со оглед на интересот за учество во наградната игра, Лотарија наведува дека со ова излегува во пресрет на граѓаните на Скопје и другите градови, кои на својата празнична прошетка низ украсениот центар на главниот град ќе можат да ги добијат сите информации за наградната игра и да ги остават своите коверти за учество во првото коло чие извлекување ќе се одржи на 30ти декември, а за кога се ...
| | веќе видена | слични

Од денес па се до 31ви декември, на Плоштад Македонија во Скопје, Државна лотарија на Македонија (ДЛМ) организира “Празнична среќна бајка“. На специјално уреден простор на Плоштадот Македонија граѓаните имаат можност да добијат информации за наградната игра Фискална во рака – награда без мака и во наменските кутии да ги остават своите коверти за учество во наградната игра. Како што информираат од ДЛМ, сите љубители на игрите на среќа преку понудата на мобилната промотивна продажба ќе можат да учествуваат и во игрите Бинго Бум и Инстант лотарија.
| | веќе видена | слични

Кутиите се поставени на плоштадот во рамките на „Празничната среќна бајка“. Тука ќе може да се остават пликоата со фискални сметки до крајот на оваа година. „Со оглед на интересот за учество во наградната игра, веруваме дека со овој настан ќе излеземе во пресрет на граѓаните на Скопје и другите градови, кои на својата празнична прошетка низ украсениот центар на главниот град ќе можат да ги добијат сите информации за наградната игра и да ги остават своите коверти за учество во првото коло чие извлекување ќе се одржи на 30 декември, за кога се резервирани наградите: еден стан, еден дуќан, еден автомобил и триесет вредносни ваучери“, се вели во соопштението од Лотарија на Македонија.
| | веќе видена | слични

На специјално уреден простор на плошад Македонија, граѓаните ќе имаат можност и да добијат информации за наградната игра Фискална во рака - награда без мака и во наменските кутии да ги остават своите коверти за учество во наградната игра. Воедно сите љубители на игрите на среќа преку понудата на мобилната промотивна продажба ќе можат да учествуваат и во игрите Бинго Бум и Инстант лотарија. Можеби токму Празничната среќна бајка ќе биде среќното место каде многу наши играчи ќе освојат вредна добивка од богатата лепеза на инстант лозови, или пак среќно место за освојување на премијата Бинго Бум. Со оглед на интересот за учество во наградната игра, веруваме дека со овој настан ќе излеземе во пресрет на граѓаните на Скопје и другите градови, кои на својата празнична прошетка низ украсениот центар на главниот град ќе можат да ги добијат сите информации за наградната игра и да ги остават своите коверти за учество во првото коло, чие извлекување ќе се одржи на 30ти декември, а за кога се резервирани наградите: еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со задоволство ве известуваме дека од недела 15ти декември, се до 31ви декември, на Плоштад Македонија во Скопје, Државна лотарија на Македонија ќе организира ПРАЗНИЧНА СРЕЌНА БАЈКА.На специјално уреден простор на Плошад Македонија граѓаните ќе имаат можност да добијат информации за наградната игра Фискална во рака – награда без мака и во наменските кутии да ги остават своите коверти за учество во наградната игра.Воедно сите љубители на игрите на среќа преку понудата на мобилната промотивна продажба ќе можат да учествуваат и во игрите Бинго Бум и Инстант лотарија. Можеби токму Празничната среќна бајка ќе биде среќното место каде многу наши играчи ќе освојат вредна добивка од богатата лепеза на инстант лозови, или пак среќно место за освојување на премијата Бинго Бум.Со оглед на интересот за учество во наградната игра, веруваме дека со овој настан ќе излеземе во пресрет на граѓаните на Скопје и другите градови, кои на својата празнична прошетка низ украсениот центар на главниот град ќе можат да ги добијат ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните од утре до крајот на годината коверите со фискални сметки за учество во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ ќе можат да ги остават во наменски кутии поставени на Плоштадот Македонија во Скопје, кои ќе бидат поставени во рамки на „ПРАЗНИЧНА СРЕЌНА БАЈКА“ - Со оглед на интересот за учество во наградната игра, веруваме дека со овој настан ќе излеземе во пресрет на граѓаните на Скопје и другите градови, кои на својата празнична прошетка низ украсениот центар на главниот град ќе можат да ги добијат сите информации за наградната игра и да ги остават своите коверти за учество во првото коло чие извлекување ќе се одржи на 30 декември, за кога се резервирани наградите: еден стан, еден дуќан, еден автомобил и триесет вредносни ваучери, се вели во соопштението од Лотарија на Македонија.
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 62 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 204 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијално известување: Од утре почнува Празнична среќна бајка на Лотарија на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: