Очната клиника доби најсовремен апарат за фако хирургија во Македонија


17 копии

Најсовремен апарат за фако интервенции е ставен во функција на Универзитетската Клиника за очни болести. Ваков апарат имаат само некои земји и е единствен во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема драстично зголемување на интервенциите во одделението за ортопедија во битолската клиника . За среќа нема скршеници и поголемиот број на интервенции се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во рамките на проектот на „Вклучени граѓани за одговорно и транспарентно Собрание“ Граѓанската асоцијација МОСТ денес го објави вториот извештај од ...
сите 545 | | | веќе видена

И птиците повеќе не сакаат да летаат над опустошениот е рид над скопското село Кондово. Пред само два дена силните пламени јазици пеплосаа сè. Уништена е ...
сите 376 | | | веќе видена

Разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски го означува почетокот на реформите во судството, кои што ќе донесат правда и правичност за сите. Ова ...
сите 67 | | | веќе видена

Северна Кореја денеска соопшти дека речиси 3,5 милиони работници, членови на партијата и резервисти доброволно се јавиле да ѝ се приклучат на војската во ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Очната клиника доби најсовремен апарат за фако хирургија во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: