Мицотакис ги ограничува негативните последици од Преспа, за властите во земјава Грција ќе го почитува Договорот

3 копии

Ограничувањето на негативните последици на Договорот од Преспа е еден од седумте итни приоритети на Владата на новиот грчки премиер Кирјакос Мицотакис во однос ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ не ја одбива, но не ја ни прифаќа понудата на Владата да биде дел од преговарачката структура која ќе ги води пристапните преговори за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Носител на преговорите ќе биде администрацијата, а Секретаријатот за европски прашања се трансформира во Секретаријат за преговори со ЕУ. Илјадници луѓе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што ...
сите 321 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 234 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори денеска преку соопштение ја поздрави веста дека Европската комисија ја доставила до ...
сите 268 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 198 | | | веќе видена

Ветувања за правна држава, нулта корупција, повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, испорачаа политичките ...
сите 209 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до крај на денот се очекуваат информации за состојбата со ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис ги ограничува негативните последици од Преспа, за властите во земјава Грција ќе го почитува Договорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: