Што очекуваат гостите од вашите вработени??

Што очекуваат гостите?? Многу фактори влијаат на очекувањата на гостите. Очекувањата треба што е можно побрзо и појасно да ги препознате и на нивна основа да ја оформите понудата и услугата. Очекувањата на гостите произлегуваат од: • Вредносниот систем на општествениот статус и на културата на која и припаѓаат. • Ставот и претставата за културата во која гостите престојуваат. • Личните вредности и ставови. • Моменталното расположение условено од субјективните и објективните настани. • Нивните примарни,секундарни потреби и навики. Давање на квалитетна услуга и сеопфатна грижа за гостите претставува: • Познавање на културата од која доаѓаат госте. • Разбирање и прифаќање на спецификите на гостите. • Препознавање на очекувањата на гостите. • Добро познавање на производно/услужната дејност на објектот и туристичките дестинации вој престојуваат гостите. • Комуникациски вештини на мајчиниот и на други странски јазици. • Одговорност за превземените обврски. • Способност за препознавање на проблемите и изнаоѓање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алексис Ципрас ќе одговори во Парламентот зошто има намера да го ратификува штетниот Договор од Преспа и главно, зошто на Скопјаните им отстапи наводна ...
сите 744 | | | веќе видена

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 415 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 276 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што очекуваат гостите од вашите вработени??

Од:
До кого (е-маил):
Порака: