Што очекуваат гостите од вашите вработени??

Што очекуваат гостите?? Многу фактори влијаат на очекувањата на гостите. Очекувањата треба што е можно побрзо и појасно да ги препознате и на нивна основа да ја оформите понудата и услугата. Очекувањата на гостите произлегуваат од: • Вредносниот систем на општествениот статус и на културата на која и припаѓаат. • Ставот и претставата за културата во која гостите престојуваат. • Личните вредности и ставови. • Моменталното расположение условено од субјективните и објективните настани. • Нивните примарни,секундарни потреби и навики. Давање на квалитетна услуга и сеопфатна грижа за гостите претставува: • Познавање на културата од која доаѓаат госте. • Разбирање и прифаќање на спецификите на гостите. • Препознавање на очекувањата на гостите. • Добро познавање на производно/услужната дејност на објектот и туристичките дестинации вој престојуваат гостите. • Комуникациски вештини на мајчиниот и на други странски јазици. • Одговорност за превземените обврски. • Способност за препознавање на проблемите и изнаоѓање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 89 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 128 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што очекуваат гостите од вашите вработени??

Од:
До кого (е-маил):
Порака: