Прогноза за времето денеска


5 копии

Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и умерен северозападен ветер. Во планинските подрачја е можен слаб локален дожд. Максималната температура ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии

Невремето не престанува ни попладнево, на многу места забележани се врнежи, грмежи и силен ветер. За време на викендот во поголем дел од земјава времето ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
26 копии
2 копии
повеќе

Останато

Српската манекенка Софија Милошевиќ ги негирала сите пишувања на медиумите дека е во врска со сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ. Софија се огласила ...
сите 209 | | | веќе видена

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 68 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогноза за времето денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: